sundance, 2015


elbet bir gün sana geleceğim, seni yeneceğim sundance. bu senenin kazanan filmleri şu aşağıdakiler ve içlerinden alexander skarsdard, michael fassbender gibi isimler de geçiyor. ooh la la!
me and earl and the dying girl hem izleyici hem de büyük jüri ödülünü kazandı.the wolfpack büyük jüri ödülünün belgesel film dalında sahibi oldu. konu çok ilginç, 'angulo kardeşler manhattan'daki dairelerinde dünyayı hiç dışarı çıkmayıp sadece izledikleri filmlerle takip ederken hayatları aralarından birinin evden kaçmasıyla alt üst olur' kendime pay çıkarabilirim burdan sanıyorum.
dünya sinemasında jüri büyük ödülünün sahibi slow west'in başrollerinde michael fassbender ve kodi-smith mcphee oynuyorlar. içinden fassbender geçen her şeye özel bir ilgim oluyor, doğru.
en iyi yönetmen ödülünün sahibi the witch ile robert eggers oldu. bu eggers'ın ilk uzun metrajlı filmi.diary of a teenage girl'de kristen wiig de rol alıyor. annesinin erkek arkadaşıyla ilişkiye giren genç bir kızın hikayesinde, annenin erkek arkadaşı rolünde skarsgard ve bıyığını izleyeceğiz. kimbilir ne zaman... film en iyi sinematografinin sahibi oldu

diğer ödüller:
dünya sineması, büyük jüri ödülü: the russian woodpecker
amerika, izleyici ödülü, belgesel, meru
dünya sineması, izleyici ödülü, umrika
dünya sineması, izleyici ödülü, belgesel, dark horse
waldo scott, senaryo ödülü, the stanford prison experiment: tim talbott
'next' izleyici ödülü, james white
amerika, belgesel, yönetmen, cartel land: matthew heineman
amerika, montaj, drama, dope: lee haugen 
amerika, sinematografi, drama, diary of a teenage girl: brandon trost
amerika, sinematografi, belgesel, cartel land: matthew heineman & matt porwoll 
amerika, jüri özel ödülü, drama, advantageous
amerika, jüri özel ödülü, en iyi ilk film, (t)error: lyric r. cabral & david felix sutcliffe

Yorumlar